Stowarzyszenie - historia

Historia Stowarzyszenia "Szkółka Piłkarska Kryspinów"

02 lipca 2013 roku na Zebraniu Założycielskim zostało utworzone i powołane do działalności Stowarzyszenie "Szkółka Piłkarska Kryspinów", którego celem jest szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu piłki nożnej w Kryspinowie. Na tym zebraniu uchwalono także Statut Stowarzyszenia.

05 sierpnia 2013r. Stowarzyszenie "Szkółka Piłkarska Kryspinów" zostało zarejestrowane jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej nieprowadzące działalności gospodarczej w Ewidencji Klubów Sportowych prowadzonej przez Starostę Powiatu Krakowskiego pod nr SKFnpdzg/54 .

Na Zebraniu Założycielskim powołano Zarząd Stowarzyszenia, który jest uprawniony do reprezentowania.

W jego skład wchodzą: Piotr Karcz - Prezes, Jarosław Koziara - Skarbnik, Michał Olszewski - Sekretarz.

Powołano także organ kontroli wewnętrznej Komisję Rewizyjną w składzie: Renata Powroźnik, Ewa Brzeźniak i Robert Grabiec.

Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w LKS Lotnik Kryspinów i reprezentuje barwy tego Klubu w rozgrywkach ligowych i turniejowych.

Stowarzyszenie obecnie prowadzi działalność szkolenia z piłki nożnej w sześciu grupach :Junior Młodsi, Trampkarze, Młodziki, Orliki, Żaki oraz Skrzaty, w sumie zrzesza blisko 100 młodych adeptów sztuki piłkarskiej. Drużyny te występują w rozgrywkach mistrzowskich MZPN Podokręgu Kraków pod nazwą LOTNIK KRYSPINÓW, osiągając znakomite wyniki.

Również Stowarzyszenie organizuje obozy sportowe, turnieje, mikołajki piłkarskie a zakończenie sezonu odbywa się w ostatnim tygodniu czerwca. Lipiec jest czasem odpoczynku od piłki a w sierpniu rozpoczynają się systematyczne treningi piłkarskie. Corocznie wydawany jest kalendarz plakatowy ze sponsorami Szkółki, który dystrybuują rodzice w okolicznych miejscowościach.

Wraz z mottem - "WSZYSTKO ROBIMY Z SERCEM".